27 січня, у режимі відеоконференції, під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ускладнення погодних умов, спричинених активізацією циклону над півднем України.
Учасники заслухали доповідь керівника УкрГідрометцентру Миколи Кульбіди щодо прогнозованих опадів – надзвичайного мокрого снігу, висотою до 40 см, хуртовину, посилення швидкості вітру до 15-20 м/с, снігових заметів у південних областях України, зокрема на Одещині та Миколаївщині. За словами Миколи Кульбіди, там оголошено третій – червоний рівень небезпеки, а на Кіровоградщині – другий, помаранчевий. Такі умови з високою вірогідністю призведуть до порушення і припинення руху транспорту та в деяких випадках до відключення енергопостачання населених пунктів.
Перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький зауважив, що виходячи з оцінки оперативної обстановки, яка вже склалася і яка прогнозується, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Черкаській та Чернігівській облдержадміністраціям на період ускладнення погодних умов необхідно перевести територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в режим підвищеної готовності.
«Разом з тим необхідно організувати цілодобову роботу штабів та оперативних груп для координації дій органів управління і сил цивільного захисту, підприємств, установ та організацій на регіональному і місцевому рівнях», - додав Олег Мельчуцький.
Крім того, комісією було вирішено, що в областях, де очікується ускладнення погодних умов, потрібно забезпечити міжобласну взаємодію та регулювання транспортних потоків, довести до населення через засоби масової інформацію про штормове попередження та порядок дій під час негоди, забезпечити стале функціонування систем електро-, тепло, та газопостачання населених пунктів та потенційно небезпечних об’єктів, а також забезпечити виконання організаційних та практичних заходів з розчищення доріг загального призначення місцевого значення, залучивши необхідну кількість різних суб’єктів господарювання.
Окремо було наголошено на інформуванні про очікуване ускладнення ситуації на дорогах перевізників та водіїв через засоби масової інформації, необхідності встановити контроль за організацією пасажирських перевезень, своєчасному прийнятті рішення щодо обмеження руху транспорту та недопущені виїздів автобусів з людьми у період ускладнення погоди.
Також будуть приведені у готовність мобільні пункти обігріву для надання допомоги учасникам дорожнього руху у випадку виникнення автомобільних заторів.
«Головне завдання центральних та місцевих органів влади у період негоди – адекватне реагування на загрози», - підсумував головуючий.