ГоловнаОстанні новини29 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Рятувальники наголошують на важливості дотримання правил пожежної безпеки під час збору врожаю

Опубліковано: 29.07.2021, 09:36

В Україні триває зернозбиральна кампанія. Зазвичай це період, коли на ланах зростає небезпека виникнення пожеж. Особливо, коли жнива припадають на найспекотніші тижні літа. Саме тому посилена увага рятувальників зосереджена на пожежній безпеці під час збирання врожаю. Фахівці ДСНС відвідують поля, де спілкуються з аграріями стосовно укомплектованості техніки відповідними засобами пожежогасіння, тощо. При цьому щодня фіксуються приклади недобросовісного відношення власників, або працівників підприємств до пожежної безпеки. Як наслідок - численні пожежі на полях.

Приміром, 28 липня о 04:25 до Служби порятунку Полтавської області надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в тракторі «NEW HOLLAND» на полі з пожнивними залишками поблизу села Глибока Балка Решетилівської міської територіальної громади Полтавського району. 27 липня на території Херсонської області зафіксовано 17 пожеж в екосистемах. Горіли сухостої та пожнивні залишки, а на Миколаївщині 28 липня вогнеборці ліквідували пожежу пшениці на корені площею 10 га за межами с. Ольгопіль Єланецької сільської ради Вознесенського району.

4_4.jpg ф1.jpg

Тож, з метою запобігання виникнення загорянь, дотримання правил пожежної безпеки під час жнивної кампанії, а також надання практичної допомоги в організації протипожежного захисту полів та місць зберігання врожаю, рятувальники проводять відповідні рейди.

Зокрема, днями інспекторський склад ДСНС Житомирщини розпочав профілактичне обстеження з приватного сільськогосподарського підприємства «Сокільча». На полі цього підприємства проводився збір ячменю. Під час огляду рятувальники побачили, що техніка, яка залучена до збирального процесу забезпечена первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками, яких має бути по два на кожну одиницю техніки. Задіяно 4 комбайни, трактор з плугом, 6 вантажівок. Також там функціонує добровільна пожежна команда на пожежному автомобілі ГАЗ-66 з причепом, де були два 50-літрові порошкові вогнегасники. З працівниками, задіяними до збирання врожаю, інспектори провели інструктаж, а також перевірили справність вихлопної системи, адже це є ще однією з причин виникнення пожеж під час збирання врожаю. Техніка додатково обладнана мітлами, лопатами і хлопавками для очищення й ліквідації ймовірних загорянь.

Наступне поле збирання врожаю, яке обстежували рятувальники належить приватному сільськогосподарському підприємству «Жовтневе». Там було задіяно один комбайн та вантажівку. Останні забезпечені вогнегасниками. В той же час, на полі не забезпечено чергування пристосованої техніки й трактора з плугом для гасіння пожежі. Також, рятувальники обстежили й місця зберігання врожаю.

На Донеччині краматорські рятувальники провели профілактичні заходи на сільськогосподарських підприємствах м. Краматорcьк. До рейду були запрошені і представники ЗМІ. Вогнеборці нагадали аграріям, що більшість пожеж у сільськогосподарській галузі зумовлені необережним поводженням з вогнем, випалюванням стерні та порушенням правил експлуатації машин та агрегатів.

Загалом, профілактична робота проводиться в усіх областях країни.

Шановні громадяни! ДСНС звертається до працівників сільгосппідприємств та до всіх українців із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі в полі може стати необережно кинутий недопалок або не загашений сірник. При виявленні найменшого загоряння негайно телефонуйте за номером «101»!

PSX_20210728_095207.jpg

2 (49).jpg


   
Останні новини
17 Вересня16:38 Сумські рятувальники відзначили професійне свято
17 Вересня14:35 101 виклик чи прихильність долі
17 Вересня13:15 Лауреати Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" отримали нагороди від Глави Держави
17 Вересня13:00 До Дня рятівника Президент України вручив державні нагороди
17 Вересня12:37 Привітання Президента України з Днем рятівника
17 Вересня11:04 На Сумщині школярі оволодівають навичками безпечної поведінки
17 Вересня09:19 На Шосткинщині у 13-ти школах району відбулися «Дні з поліцейським та рятівником»
17 Вересня08:15 Привітання Голови Верховної Ради України з Днем рятівника
17 Вересня08:10 Привітання Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій із Днем рятівника
17 Вересня08:05 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації
17 Вересня08:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
16 Вересня16:46 м. Суми: рятувальники провели інформаційно – профілактичну акцію для школярів
16 Вересня09:54 На Сумщині рятувальники разом з поліцейськими навчають школярів життєво важливим правилам безпеки
16 Вересня08:15 В українських закладах освіти проходять інтерактивні уроки в рамках акції «День з поліцейським та рятівником»
16 Вересня08:05 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
Останні новини