ГоловнаОстанні новини3 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Жіноче обличчя служби порятунку: історія Тетяни Рябчук – старшої викладачки навчального пункту Аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС Закарпаття

Опубліковано: 03.12.2018, 08:25

За доброю традицією, у вихідні знайомимо суспільство із рятувальницями ДСНС. Сьогодні розповімо про Тетяну Рябчук – старшу викладачку Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Закарпаття.

Бажання носити офіцерські погони виникло у Тетяни ще в дитинстві, коли маленькою бігла гарнізоном, приміряла кітель та фуражку батька, який був військовим та ставала у стрій разом із солдатами. Тож, коли дівчині виповнилося 19 років, вона впевнено пішла призиватись до військової частини Д-0180 Військ цивільної оборони МНС України, де і отримала своє перше звання – рядова.

Далі, коли на базі Частини технічної служби Управління МНС України в Закарпатській області та військової частини Д0180 військ Цивільної оборони МНС України було створено Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення, Тетяна перейшла працювати до групи радіаційного та хімічного захисту на посаду старшого хіміка, паралельно здобуваючи освіту психолога.

«Згадую свій перший виїзд, коли у 2010 році мене, ще "зелену", але з повним багажем знань з психології, відправили надавати допомогу родині гірського рятувальника, який загинув під час сходження снігової лавини у Карпатах. Було нелегко, адже бажання допомогти людям, перемагали сумні думки через втрату колеги. Довелось швидко брати себе в руки та опанувати власні емоції, адже моєї турботи потребувала родина, яка втратила люблячого батька та чоловіка», - зауважує Тетяна.

Наразі ж наша героїня навчає мешканців Закарпаття правилам пожежної безпеки, основам цивільного захисту та безпеці життєдіяльності, викладаючи у навчальному пункті АРЗ СП. Особливу увагу викладачка завжди звертає на першу медичну допомогу, бо впевнена, що її має вміти надавати кожна людина. Підтвердженням цьому - реальний випадок з її життя, коли Тетяна врятувала від загибелі чоловіка. Останній, через проблеми із здоров’ям, міг захлинутися водою, коли долілиць лежав на вулиці в калюжі. Двоє хлопчаків намагалися допомогти людині, але просто не знали як це правильно зробити і лише шкодили своїми діями постраждалому. Тетяна ж не розгубилася: перевівши чоловіка у стабільне положення, надала йому першу домедичну допомогу й викликала "швидку".

Навчаючи широкий загал правилам безпеки, Тетяна переконана: рано, чи пізно люди таки усвідомлять необхідність відповідально ставитися до збереження власного здоров’я та життя.

Пані Тетяні ми бажаємо успіхів у роботі та нагадуємо, що більше історій про жінок у лавах ДСНС можна знайти в нашому тематичному розділі: http://www.dsns.gov.ua/ua/enderna-politika.html

5.JPG

4.jpg

2.jpg

Прес-служба ДСНС України


   
Останні новини
25 Березня08:37 Українські рятувальники турбуються про дітей
25 Березня08:28 Рятувальники інформують про небезпеку пожеж у природних екосистемах
22 Березня10:20 Увага! Попередження про погіршення погодних умов в Україні
22 Березня09:10 З нагоди Всесвітнього дня людини з синдромом Дауна рятувальники ДСНС влаштували надзвичайне свято для сонячних дітей
21 Березня15:44 У Сумах рятувальники організували свято безпеки для сонячних дітей
20 Березня09:10 У Шостці рятувальники провели навчання по реагування на пожежі під час виборів Президента України
20 Березня08:12 Рятувальники інформують про небезпеку пожеж у природних екосистемах!
19 Березня11:22 Українські рятувальники перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням
19 Березня10:52 З початку 2019 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 5 тисяч вибухонебезпечних предметів
19 Березня09:53 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 44 особи та ліквідували 2 тис. 264 пожежі
18 Березня14:40 м. Суми : рятувальники обговорили питання забезпечення пожежної безпеки на виборчих дільницях
18 Березня09:50 Сумська область: упродовж тижня знешкоджено 8 боєприпасів часів минулих війн
18 Березня09:37 Рятувальники інформують про небезпеку пожеж у природних екосистемах!
18 Березня09:20 Сумська область: ситуація з надзвичайними подіями за тиждень
15 Березня15:32 Увага! Попередження про сильний вітер
Останні новини