ГоловнаОстанні новини26 Червня, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники закликають громадян відпочивати безпечно!

Опубліковано: 26.06.2020, 10:49

Останні вихідні червня для українців знаменується відзначенням Дня Конституції, завдяки чому громадяни будуть відпочивати одразу три дні. В зв’язку з чим рятувальники нагадують основні вимоги безпечної поведінки.

Наголошуємо, що в державі триває карантин для запобігання поширення коронавірусної інфекції, а тому на забувайте про дотримання санітарних правил, про засоби захисту та соціальну дистанцію під час перебування у громадських місцях.

Для багатьох це й час, коли вони зможуть скористатися можливістю щоб відпочити на лоні природи або у прохолоді річок та озер, цьому сприяє погода на дворі.

При перебуванні на водоймах треба пам'ятати, що не можна купатися у незнайомих та необладнаних для цього місцях. Треба слідкувати один за одним, щоб у екстремальній ситуації встигнути вчасно надати необхідну допомогу. У жодному разі не заходити у воду в нетверезому стані та не дозволяти робити це іншим. Особливої уваги потребують діти. Необхідно постійно не випускати їх з поля зору та роз’яснювати малечі про небезпеку водойм.

Під час відпочинку у лісах та лісопаркових зонах треба пам'ятати, що не можна розводити багаття, також забороняється в'їзд до лісів автотранспорту. При виявленні ознак пожежі на відкритій території або в лісовій місцевості негайно викликайте Службу порятунку за номером «101». Якщо вогонь ще не досить значний - невелике загоряння трави або лісової підстилки, не будьте байдужими - спробуйте загасити його забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою та закидаючи вологим ґрунтом. Обов’язково треба почекати і переконатися, що вогонь не розгориться знову. Але у будь-якому випадку необхідно оцінювати ризики і якщо пожежа загрожую вашій безпеці, треба негайно залишити дане місце.

Як показує практика, відпочиваючи у лісі та навіть на водоймі, можна натрапити на вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Треба пам'ятати, що їх не можна навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».

Управління Державної служби України

з надзвичайних ситуацій у Сумській області


   
Останні новини
7 Серпня13:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
7 Серпня08:40 Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій, – Арсен Аваков
7 Серпня08:35 Арсен Аваков: МВС потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування
7 Серпня08:25 Навчальний центр Оперативно – рятувальної служби цивільного захисту святкує 80 років з дня створення
6 Серпня12:15 На Сумщині рятувальники провели роз’яснювальну роботу щодо попередження загорянь під час жнивної компанії
6 Серпня11:12 Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій
5 Серпня08:37 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
5 Серпня08:34 ДСНС здійснює профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
5 Серпня08:32 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
3 Серпня15:17 Лебединський район: рятувальники провели профілактичні заходи в лісових масивах
3 Серпня13:27 На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 117 боєприпасів часів минулих війн
3 Серпня13:23 Сумська область: ситуація з надзвичайними подіями за тиждень
3 Серпня13:21 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
3 Серпня13:20 Рятувальники здійснюють профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
3 Серпня13:18 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
Останні новини