ГоловнаОстанні новини6 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники нагадали громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм (ВІДЕО)

Опубліковано: 06.07.2020, 08:44

Літня спека змушує людей активно вирушати на пляжі до водойм країни. Проте очікування радісного відпочинку не завжди виправдовуються, адже нехтування елементарними правилами безпеки нерідко призводить до трагічних наслідків – травмування або ж загибелі громадян під час купання.

Варто зауважити, що в Україні лише за останню добу загинуло 6 осіб, з них – 1 дитина. Загалом, від початку місяця, на водних об’єктах України загинуло 15 людей, з них – 2 дітей; врятовано 9 осіб, з них – 5 дітей. Така статистика свідчить про легковажне ставлення відпочивальників до правил безпеки біля водойм. Окрім того, прикро, коли через безвідповідальність дорослих гинуть неповнолітні.

Так, наприклад, 1 липня на Херсонщині сталась чергова трагедія під час відпочинку на морі. У селі Залізний Порт потонула трирічна дівчинка. Вона перебувала на матраці разом з дорослою людиною, коли раптом дитину хвилею з матрацу знесло у воду. На жаль, доки її знайшли і дістали на поверхню, врятувати життя дівчинці не вдалось. Страшне лихо трапилось у перший день їхнього перебування на морі.

Того ж дня на Донеччині до Головного управління у Донецькій області надійшла інформація про хлопчика 2013-го року народження, який загубився на Маріупольському міському пляжі. На пошуки дитини негайно вирушили рятувальникиВранці, 2 липня, тіло дитини без ознак життя було виявлено у воді на території пляжу.

Тож, з метою запобігання загибелі громадян на водних об’єктах, фахівці ДСНС України проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з відпочивальниками на пляжах у межах усієї країни.

Зокрема, 3 липня столичні водолази-рятувальники роз’яснили відвідувачам пляжу, розташованого на Оболонській Набережній у м. Київ, правила безпечного поводження на водоймах, а також здійснили показові навчання порятунку людей у воді, продемонстрували, як правильно надавати потерпілому першу домедичну допомогу.

Варто зауважити, що такі навчання дуже зацікавили маленьких відпочивальників. Діти уважно слухали інформацію та застереження рятувальників. Важливо, що кожен бажаючий міг спробувати себе у ролі рятівника та здійснити серцево-легеневу реанімацію на манекені.

Окрім того, учасники рейду пояснювали громадянам, у чому полягає небезпека купання у невідведених для цього місцях, застерегли від пірнання у воду з обривів та мостів і нагадали про заборону купання у нетверезому стані. Також надзвичайники акцентували на тому, що дорослі повинні постійно пильнувати за дітьми під час їхнього купання, нe дoзвoляти їм cамocтійнo заxoдити у вoду та запливати далeкo.

Шанoвні громадяни, уважнo cлідкуйтe за дітьми і нe залишайтe їx бeз нагляду поблизу вoдoйм. Не відпливайте з малечею далеко від берега на надувному матраці, не вживайте алкоголю на пляжі, обов'язково вдягайте на дитину надувний рятувальний жилет чи нарукавники.

Пам'ятайте: під час відпочинку на водоймах найбільш дієвим превентивним мeтoдoм залишаєтьcя влаcна oбачніcть та відпoвідальніcть кoжнoгo відпочивальника!

IMG_0389.jpg   IMG_0499.jpg

IMG_0244.jpg   IMG_0178.jpg


   
Останні новини
7 Серпня13:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
7 Серпня08:40 Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій, – Арсен Аваков
7 Серпня08:35 Арсен Аваков: МВС потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування
7 Серпня08:25 Навчальний центр Оперативно – рятувальної служби цивільного захисту святкує 80 років з дня створення
6 Серпня12:15 На Сумщині рятувальники провели роз’яснювальну роботу щодо попередження загорянь під час жнивної компанії
6 Серпня11:12 Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій
5 Серпня08:37 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
5 Серпня08:34 ДСНС здійснює профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
5 Серпня08:32 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
3 Серпня15:17 Лебединський район: рятувальники провели профілактичні заходи в лісових масивах
3 Серпня13:27 На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 117 боєприпасів часів минулих війн
3 Серпня13:23 Сумська область: ситуація з надзвичайними подіями за тиждень
3 Серпня13:21 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
3 Серпня13:20 Рятувальники здійснюють профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
3 Серпня13:18 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
Останні новини