Контраст
Шрифт
Телефон МВС
+38 (0542) 66-55-10
[email protected]
40016, м. Суми, вул. Сергія Табали (Сєвєра) 70

Історія становлення

Історія становлення

1.jpgПерші документальні відомості про пожежну охорону м. Суми датуються 1888 роком. У той час у місті функціонували дві пожежні частини, які пізніше, об'єднавшись у громадську пожежну команду нараховували 33 службовці, їх технічний арсенал налічував 31 коня, яких спеціально вирощували на кінних заводах, 8 ручних пожежних труб, механічну драбину та ін.

Під час встановлення радянської влади пожежну команду було розформовано, і тільки в 1920 р. вдалося знову відновити пожежний обоз з 12 кіньми.

У 1932 р. в Сумах було створено пожежно-технічну школу молодших техніків. Вже в 1965р. міська пожежна команда налічувала три частини і була перейменована в професійну. Для більш якісної підготовки кадрів почав розвиватися пожежно-прикладний спорт.

Значна роль у поліпшенні охорони в той час відводилась добровільним пожеж¬ним дружинам, які створювались на промислових підприємствах та при радгоспах, а в сільській місцевості було створено пожежно-сторожову охорону.

З розвитком в області нафто- та газовидобувної промисловості стали виникати пожежі, з якими важко було впоратись, використовуючи техніку, що знаходилася на озброєнні. Саме тоді виникла ідея створення автомобіля газоводяного гасіння.

Отже, бригада з 5 осіб під керівництвом С.П. Костенка на базі автомобіля "Татра" працювала над створенням АГВГ-200. Пізніше автомобіль було визнано кращим в СРСР. Він неодноразово випробував себе під час гасіння пожеж на нафтогазових промислах в Охтирському та Роменському районах, а також виконав свій інтернаціональний обов'язок при гасінні пожежі нафтогазового фонтану в Народній Республіці Польща.

2.jpgУ 70-х роках почала інтенсивно розвиватись матеріально-технічна база пожежної охорони області, будувались нові пожежні депо, багато уваги приділялось профілактичній роботі з попередження пожеж.

У 1986 p. і в наступні роки 116 працівників пожежної охорони області брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції. За мужність та героїзм, проявлені при гасінні пожеж та рятуванні людей, більше ніж 40 співробітників пожежної охорони області нагороджені медаллю "За відвагу на пожежі".

У 2003 р. було об'єднано дві найпотужніші сили - пожежну охорону та рятівників - у єдину Народну службу порятунку. І щодня ми маємо переконливі підтвердження правильності вибраної лінії. Від початку свого заснування МНС мало за мету лише одне - врятувати та убезпечити життя кожної людини, першими з'явитись там, де потрібна допомога, де відлік іде на секунди! Адже на території області знаходиться багатогалузевий промисловий комплекс, який нараховує 31 хімічно небезпечний об'єкт, серед яких ВАТ "Сумихімпром", "Шосткинський завод хімічних реактивів", та казенний завод "Зірка". Також область нараховує 462 потенційно-небезпечних об’єктів та 170 об’єктів підвищеної небезпеки, тому в регіоні постійно проводяться тактико-спеціальні навчання по гасінню великих пожеж та ліквідації наслідків аварій на крупних хімічно-небезпечних підприємствах.

Велика увага в області приділяється спортивній підготовці особового складу. Для цього в області створюються всі умови. Силами особового складу збудовано сучасний учбово-тренувальний спортивний комплекс, який визнано одним з найкращих в Україні. Тому не дивно, що у 2001 та 2007 роках він став місцем проведення Всеукраїнських змагань з пожежно-прикладного спорту. Саме на цій спортивній базі збірна команда України готувалась до Першого чемпіонату світу серед пожежників та рятівників. В 2008 році вперше в Україні Чемпіонат МНС з боротьби самбо було проведено також на Сумщині. Подібні спортивні заходи не тільки піднімають професійний рівень учасників, а й сприяють розвитку дружніх відносин між регіонами держави.

3.jpgОдним з пріоритетних напрямків діяльності Управління є популяризація серед дітей та молоді здорового та безпечного способу життя, формування культури поведінки в екстремальних умовах, проведення різноманітних спеціалізованих заходів, акцій та спортивних змагань. Адже діти – найдорожча цінність нашого суспільства, наше майбутнє. До речі саме в Сумах в 1994 році вперше в Україні було проведено фестиваль Дружин юних пожежників, а сумській клуб юних рятувальників «Барс» став одним з прообразів Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». Команда юних рятувальників Сумщини неодноразово ставала призерами Всеукраїнських та Міжнародних змагань.

Сьогодні пожежно-рятувальна служба Сумщини – велика, мобільна та сучасна структура, що виконує цілий комплекс задач по запобіганню та оперативної ліквідації наслідків різноманітних надзвичайних ситуацій. Сучасні умови життя вимагають від рятувальників нарощувати власний потенціал, щоб у будь-який час стати на захист населення і території від природних лих, пожеж, техногенних аварій та катастроф. Тому для сумських рятувальників гасло «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» є принципами щоденної напруженої роботи.

 

Вакансії